XV Dni Kultury Katolickiej
Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej
we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza:
modlitwa
Rodziny, Nauczycieli, Uczniów szkół podstawowych, średnich i placówek oświatowo-wychowawczych, w sposób szczególny ministrantów z województwa podlaskiego do wzięcia udziału w Konkursie literackim i plastycznym dla dzieci i młodzieży

 

pt.: „Młodzi Święci i Błogosławieni pomagają mi wierzyć” 1. Organizatorem konkursu jest Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej.
 2. Celem konkursu jest: troska o dobre wychowanie dzieci i młodzieży i równocześnie ujawnienie talentów i promocja uzdolnionych twórców.
 • Proponujemy dzieciom i młodzieży: zapoznajcie się z żywotem wybranego świętego (Carlo Akutis, Karolina Kózkówna, Stanisław Kostka, Maria Goretti, Piotr Yu Tae, Józef Sanchez del Rio / Christiada, Dominik Savio, Imelda Lambertini, Albertyna Berkenbrek /Brazylia, Laura Vicuna /Argentyna, Paweł Lang – Fu /Chiny, Maria Zheng Xu /Chiny),
 • Jak można naśladować ich w obecnych czasach?
 • Który ze świętych jest dla mnie wzorem?
 • Jak realizować swoje posłannictwo życiowe przy jednoczesnym zachowaniu przykazań dekalogu, dających prawdziwe poczucie wolności.
 1. Konkurs w formie literackiej (wiersz, rozprawka) oraz plastycznej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, średnich,  a także z placówek oświatowo-wychowawczych, z województwa podlaskiego.
 2. Polecamy wszystkie dostępne biografie o wymienionych Świętych i Błogosławionych.
 3. Tematyka prac konkursowych winna być zgodna z celami określonymi wyżej.
 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie i przysłanie:

• jednej pracy plastycznej formatu A4 (dotyczy uczniów szkół podstawowych),

• jednego utworu literackiego: wiersza lub rozprawki (dla pozostałych uczniów).

Na odwrocie prac należy umieścić dane z Karty zgłoszenia.

Dołączyć pisemną zgodę na udział w konkursie i umożliwiającą przetwarzanie danych osobowych uczestnika i opiekuna.

 1. Uczestnik może zgłosić do konkursu pracę dotąd niepublikowaną i nienagrodzoną. Prace należy zakończyć i przesłać w terminie do 31 października 2023 roku na adres:
  Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej, pl. Jana Pawła II 1, 15-087 Białystok,
  z dopiskiem „Młodzi Święci”.
 2. Pracę można zgłosić pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 3. Osoba koordynująca przebieg konkursu dostępna będzie pod telefonem 720 232 869.
 4. Wystawa prac, ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród (wyróżnień) odbędzie się dnia 26.11.2023 w parafii Św. Rocha w Białymstoku, w sali Św. Jana Pawła II, w dzień Święta Patronalnego Akcji Katolickiej - Chrystusa Króla. Na stronie internetowej Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej: www.akcja-katolicka.bialystok.opoka.org.pl wyniki pojawią się 19 listopada 2023 r.
 5. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody. Najciekawsze prace mogą zostać opublikowane. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo prezentacji i publikacji bez honorarium za prawa autorskie.

Nagrodzone prace pozostaną do dyspozycji organizatorów, a pozostałe prace można będzie odebrać w dniu wręczenia nagród.


Regulamin

Karta zgłoszenia